تبلیغات
Artoza
قالب وبلاگ
Artoza
 
سکوت مطلق و آرام، صدایت مرا سرد می کند نه جریان هوا، بسی اندوهگین و دردناکم، تحمل می کنم شاید امیدی باشد به فردا، خوشی ام با توست ای آپدیت روزانه، روبرو شدن بس است بگذار در پشت سیم ها بمانی و آدم بمانی و فکر کنم که آدم مانده ای... دوستی ام را فیلتر می کنند و دشمن ام را رودررویم... بس است دیگر اسیری...ده هزار تومان خرج می کنم و تبر آزادی بر دستبند فیلترینگ ایران می زنم با وی پی ان هلندی، آزادی را تجربه می کنم بازهم، آزادی با طعم تلخ دلخوشی با 99% تلخی.

تو هم مثل منی و مثلم باش و میدونم هستی، آدم واره ایم من و تو و یا نه آدمیت کو؟! همون رباتیمو زندگیمون شده پازل که هر روز بهم میریزه و ما باز از صب تا شب میسازیمش هرجور شده، تکه هاش اکثرا کم می آد و اگه یه روزم کامل بشه، خوب گوش دادی اگه یه روزم کامل بشه فقط و فقط یه روزه و باز دوباره من و توییم که داریم پازل های جدیدترو تجربه میکنیم، بدو آقا بدو آقا 500تکه هم از راه رسید، چه جالب یعنی دغدغه بیشتر تو زمون ما بیشتر طرفدار داره، عجیب غریبیم ما آدما...!

پس بچسب به همون آزادی تلخ و دلخوش کنندت یوقت فکر فرار نزنه به سرتا ای هم بغل دستی.

[ یکشنبه 5 شهریور 1391 ] [ 02:57 ب.ظ ] [ آرتوزا اورتیژیا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


در اورتیژیا،در جزیره ای که بخشی از سیراکوز یعنی بزرگترین شهر سیسیل را تشکیل می دهد،چشمه ای مقدّس قرار دارد که آن را آرِتوزا می نامند.گرچه زمانی آرِتوزا نه چشمه یا رودخانه بود و نه یک پری آب زی،بلکه زن شکارچی جوان و زیبارویی بود از پیروان آرتمیس.این زن هم مانند بانویش آرتمیس هیچ علاقه ای به مردان نشان نمی داد،و نیز مثل او به شکار و به‌آزاد و رها گشتن در جنگلها و بیشه زارها دلبسته بود.

یک روز که از دنبال کردن شکار خسته و عرق ریزان بود به رودخانه ای رسید که آبی زلال چون بلور داشت و درختان بید نقره ای بی شماری بر آن سایه افکنده بودند.برای آب تنی جایی از این بهتر دیده نمی شد.آرِتوزا لباس از تن بیرون آورد و به درون آب سر و دلپذیر شد.چند لحظه آسوده خاطر به هر سو شناکرد.اندکی بعد حس کرد گویی چیزی در آب زیر پایش حرکت می کند.وحشت زده از جا پرید و به سوی ساحل رفت.درست در همین هنگام صدایی شنید:”چرا چنین شتابزده؟”او بی آنکه سر برگرداند از رودخانه گریخت و با سرعتی که ترس به او بخشیده بود به سوی جنگل رفت.شخصی نیرومندتر،اگر نه چابکتر و بادپا تر سر در پی او نهاد و او را دنبال کرد.آن موجود ناشناخته بانگ برداشت و از او خواست درنگ کند و بایستد.به او گفت که آلفئوس خدای رودخانه است و چون او را دوست می دارد او را دنبال می کند.امّا آن دختر چنین کسی را نمی خواست و فقط به یک چیز می اندیشید ،به گریختن.

آرِتوزا سرانجام خسته شده بود،از الهه اش یاری طلبید که البته پر بیهوده و بی ثمر نبود.آرتمیس او را به چشمه ای آب بدل کرد و در زمین شکافی پدید آورد که مانند دهلیز زیرزمینی از یونان تا سیسیل ادامه یافت.آنگاه آرتوزا در آن شکاف فرو رفت و در اورتیژیا سر در آورد،و آن جایی که چشمه وی می جوشی زمین مقدسی است که برای آرتمیس نیز گرامی است.

امّا با وجود این گفته اند که آلفئوس او را رها نکرد.داستان چنین است که آن خدا که خود را دوباره به رودخانه بدل کرده بود،در طول همان دهلیز به تعقیب وی پرداخت،به طوری که اکنون آب رودخانه با آب چشمه در هم می روند.می گویند که بعضی وقتها گلهای سرزمین یونان در اعماق آن می رویند و اگر کسی فنجانی چوبی را در یونان در رودخانه آلفئوس بیندازد در چاه آرِتوزا در سیسیل بالا می آید:

آلفئوس با آب خود از ژرف ترین قسمت زمین می گذرد

و با هدیه زناشویی،گلها و برگهای زیبا،به سوی

آرِتوزا رهسپار می شود.

خدای عشق آن پسرک شیطان،آموزگار

شیوه های شگفت انگیزی است

و با آن افسون جادویی اش به رودخانه آموخت غوطه ور شود.

دوستای عزیز اگه خواستین چرندیاتمو کپی کنین هیچ مشکلی نیست فقط بگین مال کیه، مرسی
(جمال نظری - آرتوزا اورتیژیا)

امکانات وب

حامل